Wydawało się, że w związku ze startem w wyborach na burmistrza tylko jednej osoby, tegoroczna kampania samorządowa będzie nudna i pozbawiona emocji. Tymczasem w gminie kolportowane są ulotki wzywające do pokazania urzędującemu 12 lat burmistrzowi „czerwonej kartki”.

Na mieście „krążą” dwa rodzaje wspomnianych ulotek. Ich autorzy nie zdecydowali się pod nimi podpisać, ale zarówno szata graficzna jak i treść tych materiałów wskazuje, że zostały one wykonane przed dwa różne ośrodki.

„Odpowiedzią” burmistrza są ulotki, w których wraz ze swoimi kandydatami na radnych namawia na głosowanie na TAK.

Poniżej przedstawiamy wszystkie trzy ulotki.

Aby powiększyć obraz należy kliknąć na zdjęcie. 

 

39 KOMENTARZE

 1. Brawo! Ktoś miał odwagę powiedzieć, że można inaczej. Proszę przekażcie rodzinie i znajomym, że można iść głosować będąc przeciw i ten głos jest ważny! Zróbcie wszytko, by było inaczej

  • Jak to nie zrobil nic?, na zebraniu wam powiedzial ze kandyduje po raz ostatni,szkopul w tym ze cztery lata temu mowil to samo ale widocznie w toku pracy zapomnial albo Wyborcow ma za durni,nie dajcie sie omamic tymi obietnicami Ordona, czas zakonczyc te jego meki i ten uklad !

 2. Naczelnik już wie kto za tym stoi. Zapowiedział zemstę po wyborach. Powiedział, że jeżeli autor ulotki nie wejdzie do rady miasta to nie będzie miał życia w mieście.

  • Kto by nie stal to pomysl mial super, i nie sadze aby po wyborach owsiki go zjadly

  • I dlatego przegracie, bo to nie po chrześcijańsku tak zastraszać każdego, kto ma inne od was zdanie.

  • Niech nie straszy bo to jest karalne. Ja też głosuję na NIE. Mam dość układów obecnego burmistrza.Dęba umiera, praca tylko dla swoich, w urzędzie ciężko cokolwiek załatwić, burmistrz olewa wyborców. Najwyższy czas na zmianę. NIE NIE i jeszcze raz NIE!!!!!!!!!!!

 3. To ja widzialem jeszcze inne ale to bardziej ulotka niż plakat. Chyba burmistrzowe zerwały bardzo szybko, a autor zaprzestał rozwieszania 😉 takze są/były 3 wersje na NIE 🙂 tak swoją drogą po ulotce do kazdej skrzynki i idzie w świat 😉

 4. Kochani! Wiem, że zdarza mi się mówić przez mikrofon do pustej sali. Wiem, że jedząc kubeł kurczaków w empegieku mówiłem co innego niż później robiłem gdy wiatr dziejów (przy mojej słusznej wadze to właściwie było tornado) wrzucił mnie tam gdzie teraz dumnie zasiadam. Wiem, że bawi was jak jak w kościele przesyłam buziaki na znak pokoju. Często pytacie mnie, jak ja to robię, że jestem taki za..isty. A ja wam odpowiadam: Hmmm nie wiem. Taki już jestem.

  I to jest prawda. Taki już jestem. Mądry, dostojny a zwłaszcza lojalny. Oczywiście przede wszystkim wobec siebie. Dajcie sobie spokój z tymi wyborami. Jest Wiesiek, jestem ja, jest Jasiu, Krzysiu i Wojtuś. Jest dobrze. Nam jest naprawdę dobrze. Po co to psuć? Po co te ulotki, tylu kandydatów. Siedlibyście sobie na tyłku i nie przeszkadzali w zrównoważonym rozwoju. Może i wam kiedyś zrobię taką drogę jaką zrobiono do mojej posiadłości. Ale to przed następnymi wyborami, żebyście byli wdzięczni i głosowali jak należy.

  P.S. Motyla noga! Dzisiaj już środa, w niedzielę wybory. Kościuszki wypada otworzyć, zdjęcie zrobić i puścić jeszcze przed wyborami. Idę Wiechowi podpowiedzieć, że trzeba działać. Spadam, narka, papatki.

 5. Na gminnej stronie www chwalą się że w końcu ęedzie blok Mieszkanie+. Ja sie pytam dlaczego teraz 3 dni przed wyborami? gdzie byli przez ostatnie lata ? Nie dajcie się nabrać znowu:)

 6. I bardzo dobrze. W urzedzie teraz sami jego znajomi i rodzina pracuje. Ludzie wykształceni się nie dostaną bo zatrudnia jakieś dziewczyny z rodziny po jakich ciotkach , które nawet matury nie zdały, a inne ledwo. I takie osoby mają nam pomagac w urzędzie. BRAK KOMPETENCJI. Tylko nepotyzm i znajomości.

  • Ja się chętnie dowiem kto tam z rodziny burmistrza pracuje ale proszę konkrety z imienia i nazwiska, bo takie gadanie bez poparcia faktami, to się nazywa PLOTKI proszę Pana A do plotkarzy szacunku brak

 7. Panie M. O. i tak będzie większość na tak. Cienko będziesz piszczal jak nie wejdziesz do rady. Wilczy bilecik już czeka.

  • Oto demokracja w Nowej Dębie. Konkurent w wyborach na burmistrza wyeliminowany przez znajomości u posła i marszałka. Ci co mają inne zdanie są zastraszani. Przykre że nie wprowadzili tej dwukadencyjnosci.

  • Chcialbym zobaczyc twoje galy w Poniedzialek jak bedzie stalo jak byk 7224 glosy na nie

 8. Jak zagłosujecie na NIE oni sobie za was wybiorą burmistrza o to chodzi i Wacława Wróbla. Nie głosowałem na Ordona ostatnio ale to przegięcie specjalnie pójdę i zagłosuje na Ordona. Sobie księstwo chcą jakieś zrobić widzę ludzie z PIS kombinatorzy jak u góry się dowiedzą to was wywala z tego PIS.

  • Zwolennicy pana burmistrza wymyślili następującą opowieść :
   „głosujcie na tak bo burmistrzem zostanie…” i tutaj wstawiają nazwisko. To jakie nazwisko wstawiają zależy od tego z kim rozmawiają. Jeśli wiedzą że rozmówca nie lubi osoby X to wstawiają jej nazwisko. Jeśli rozmówca nie lubi osoby Y to wstawiają jej nazwisko. Prawda jest taka, że dzisiaj nikt nie przewidzi składu rady, a więc również tego kogo ona wybierze. Natomiast faktem jest, że ta opowieść jest skuteczna.

  • Nie głosowałem na twojego śmiesznego Ordona ale to ma być niby demokracja że jakaś rada ma wybierać za mnie Burmistrza oO. Jaja se robisz ? Szukaj sobie frajera gdzie indziej czopie. Przyjechał poseł PIS to im się nie spodobało co mówił i go wywalili. Widzę początki układu jak za platformy się nam szykują.

  • Nikt nie wymyślił żadnej opowieści.Gołym okiem widać scenariusz wyboru nie tylko burmistrza lecz i radnych powiatowych
   Nie puszczono mi komentarza ze scenariuszem wydarzeń,tam były opisane kolejności zdarzeń.Nie były to wymysły typu”jedna baba drugiej babie powiedziała na ucho”lecz fakty których ktoś się obawia.

 9. Kumoterstwo, nepotyzm, koteryjność, protekcja !!!
  Tylko tyle się dzieje w gminie Nowa Dęba, obeznani wiedzą o co chodzi kto to na liczenie głosów chodzi itd po za tym na miejsca w gminie nikt nie patrzy bo po co miejskie spółki Szpital i wszystkie posadki miejskie są już dawno oklepane ciocia, wujek, szwagier przecież my wszyscy się znamy pi-wkujemy czasem to u szypka a to u Jogusi ludzie widzą co się kroi ale pojedyncze pionki nie są i nie będą w stanie rozwalić ” Dębowej Tarczy „to przecież tylko nasz mały ( Układ zamknięty) 😛 Jestem na Nie

 10. Zeby od rana bily pioruny bede glosowal na NIE, zeby temperatura spadla do minus 40 bede glosowal na NIE,zeby zapanowaly ciemnosci i wylal Bystrzyk bede blosowal na NIE

  • Tym sie rozni ze agitacja na tak jest za tym aby bylo jak bylo,a agitacja na nie jest za zmianami

 11. Widzę że kandydat na burmistrza popiera osobiście człowieka od proboszcza więc czerwona kartka przeciw układowi

 12. Kto jest autorem tych ulotek ? Już niedługo się dowiemy , bo przyłapali gościa A.P. jak naklejał te wspaniałe ulotki świadczące o niemocy opozycji w stosunku do p. Burmistrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here