Prezydent podpisał w środę ustawę ustanawiającą 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy.

Z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustawa wprowadza dodatkowy, jednorazowy dzień 12 listopada 2018 r. jako dzień będący Świętem Narodowym. Ustawa stanowi, że jest to dzień wolny od pracy.

Czy lubisz placki?

12 listopada będzie obowiązywać ustawa o handlu w niedzielę, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Pracodawcy, ci którzy są przedsiębiorcami i ich rodzina, mogą stanąć za ladą, a pracownicy nie mogą pracować.

Galerie handlowe i duże sklepy będą nieczynne. Handel dozwolony będzie, m.in. w piekarniach, cukierniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, placówkach pocztowych. Zakupy można zrobić także zakupy m.in. w placówkach handlowych na dworcach, w portach lotniczych, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej.

Czy lubisz jeśc placki ziemniaczane w towarzystwie innych osób?
 • Tak, to jest wspaniałe i uwielabiam to robić a jakże 😉 50%, 1 głos
  1 głos 50%
  1 głos - 50% of all votes
 • Nie, to straszne i głupie i nie ma nic gorszego więc odpuszczam sobie takie atrakcje 🙁 50%, 1 głos
  1 głos 50%
  1 głos - 50% of all votes
 • Nie wiem 0%, 0 głosów
  0 głosów
  0 głosów - 0% of all votes
Łącznie głosów: 2
26.12.2018 - 31.12.2018
Voting is closed

Zgodnie z ustawą, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia zdrowotne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, które mają być udzielone 12 listopada, będą udzielone według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia. Również apteka, która zgodnie z uchwałą rady powiatu jest obowiązana zapewnić dostępność świadczeń na terenie powiatu, w dni wolne od pracy – ma zapewnić tę dostępność także 12 listopada.

W środę Sejm przyjął poprawki do ustawy zaproponowane przez Senat; tego samego dnia ustawę podpisał prezydent.

/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here