W najbliższy piątek (28 września 2018 roku) o godzinie 15:00 na nowodębskich plantach, oraz w wielu innych miastach w Polsce i na świecie, zostanie odmówiona wspólna modlitwa: Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Z inicjatywy grupy modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia” działającej przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi, pod patronatem abp Marka Jędraszewskiego, od 2008-go roku organizowana jest wspólna modlitwa, „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Dniem wspólnej modlitwy dla całego świata jest 28 wrzesień, rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Siostry Faustyny.
W dniu tym już od ośmiu lat w wybranych przez siebie miejscach miasta lub miejscowości o godz. 15.00 odmawiane są Koronki do Bożego Miłosierdzia. W zeszłym roku w Polsce wierni stanęli na ulicach 254 miast i w 15-tu krajach Europy i świata aby Boga prosić o miłosierdzie.
 Krótka kilkunasto-minutowa modlitwa koronką może odmienić serca, rodziny, miasto, kraj a nawet cały świat. Przyjdź i pomódl się razem z nami tą prostą a jakże bardzo skuteczną modlitwą. Jeśli nie możesz dołączyć do nas to stań wtedy przy najbliższym skrzyżowaniu ulic, na chodniku przed swoim domem lub tam gdzie jesteś, samotnie, w parze lub w małej grupie, odmawiając Koronkę, duchowo włącz się w modlitewną akcję.
Inicjatywa ta jest przejawem nowej ewangelizacji w którą wpisuje się wezwanie Ojca św. Franciszka, aby katolicy głosząc ewangelie wychodzili na ulice. Godz. trzecia po południu to moment konania Jezusa na krzyżu – Godzina Miłosierdzia, czas wielkich łask dla tych którzy dla zasług Jego bolesnej męki z ufnością błagają o miłosierdzie dla siebie, bliźnich i całego świata, który w dzisiejszych czasach, jak wołał św. Jan Paweł II tak bardzo potrzebuje Miłosierdzia Bożego.
JAK ODMAWIAĆ KORONKĘ

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here